Se afișează postările cu eticheta Centrul German Alexander Tietz. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta Centrul German Alexander Tietz. Afișați toate postările

joi, 24 februarie 2022

Fășangul în Banatul Montan

 


Expoziție de fotografie 


Centrul German Alexander Tietz, Reșița 


23  februarie - 1 martie 2022




Fotografii din Sasca Română și Montană, Cărbunari, Stinăpari.

sâmbătă, 18 decembrie 2021

32 de ani de la Revoluția din Decembrie 1989

 


Centrul German Alexander Tietz 


Reșița 


15 - 22 decembrie 2021





Centrul German Alexander Tietz Reșița:

32 de ani de la Revoluția din Decembrie 1989.

- Expoziție de fotografie Monumente și plăci comemorative, 

dedicate Revoluției din Decembrie 1989, ridicate în Timișoara“,

 cu fotografii de Nelu Florea (Reșița);

- Expoziție de numismatică din colecția Erwin Josef Țigla.

joi, 12 august 2021

Pe simezele reșițene - În memoriam

 


Arta plastică contemporană românească


Viorel Coțoiu 


Centrul German Alexander Tietz, Reșița 


10 august 2021




    Expoziție organizată cu sprijinul artistului plastic Bogdan Piperiu (născut la Reșița, astăzi în Tuttlingen, Germania) și al Casei Orășenești de Cultură Bocșa, director: Dan Liuț.